Mobil Kaza Tutanağı İşinizi Kolaylaştırabilir

Mobil Kaza Tutanağı uygulaması olduğunu biliyor muydunuz? Kazasız ve emniyetli günler dilerim. Mobil Kaza Tutanağı uygulaması ile kaza anında tutanağınızı çok hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Mobil Kaza Tutanağı. Sürücülere hasar sürecinde zaman kazandıran ve Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) tarafından geliştirilen uygulama ile kaza tutanağı tutarken kalem ve kağıda gereksinim kalmadı.

Uygulama ile akıllı telefonlar aracılığıyla tutanak doldurma işlemi çok daha hızlı ve kolay hale getirildi. Uygulamayı aktif bir şekilde kullanmak için tek yapmanız gereken şey, Android ya d​a IOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefona sahip olmak ve akıllı telefonunuza uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirmek. Sonrasında ise 10 dakika gibi kısa bir sürede tutanağı doldurabiliyorsunuz. Kazalar üç günde sonuçlanıyor Kaza esnasında Mobil Kaza Tuta​nağı uygulaması ilk olarak kaza yerinin en az dört fotoğrafının sisteme yüklenmesini istiyor.

  • Sonrasında ise poliçe bilgilerini sisteme girmeniz gerekiyor.
  • Bunun için plaka ve ruhsat sahibinin kimlik numarası ile sorgulama yapılabiliyor.
  • Poliçe bilgilerinizi yalnızca bir defa sisteme kaydettiğinizde ‘profilimden getir’ özelliğiyle her seferinde bilgilerinizi tek tek girmek zorunda kalmıyorsunuz.
  • Sigorta şirketinizden satın aldığınız kare kodlu poliçelerdekİ kare kodu okutarak da tüm bilgilerinize otomatik bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.
  • Uygulamada kazanın oluş şekli yazılı ve sesli şekilde anlatılabiIiyor.
  • İşlem, sürücülerin ekrana elle atacakları imza ile tamamlanmış oluyor.

Sonrasında ise sürücülerin uygulamayı kullandığı cep telefonlarına SMS ile bilgilendirme yapılıyor. E-mail adreslerine ise KTT formu PDF olarak iletiliyor. Her iki aracın zorunlu trafik ve kasko poliçe sahibi sigorta şirketleri anında bilgilendiriliyor. Böylece sürücüler hiçbir yeri aramadan sigorta şirketleri tarafından işlemleri yapılmaya başlanıyor. Uygulamanın sunduğu hız sayesinde hasar tazminat süreçleri de kısalıyor; kazaların ortalama sonuçlanma süresi 13 günden 3 güne iniyor.​

Apple için Uygulama Linki: https://apps.apple.com/tr/app/mobil-kaza-tutana%C4%9F%C4%B1/id918129507?l=tr

Android için Uygulama Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.sbm.ktt&hl=tr

Kaynak: https://mkt.sbm.org.tr/

error: Content is protected !!
Randevu Alın